Köpek Can Yeleği Neden Gerekli

1. Bazı köpekler yüzmek için yaratılmamıştır.

Tüm köpeklerin doğuştan yüzücüler olduğunu düşünebilirsiniz - hepimiz köpek küreklerini duyduk, değil mi? Ancak gerçek şu ki, bazı köpekler - büyük, küçük veya orta boy - su üstünde kalmakta zorlanıyorlar, bu yüzden biraz yüzdürme yardımına ihtiyaçları var. Belirli bir köpeğin yüzüp yüzemeyeceği, aslında sağlık sorunlarına ve vücutlarının ne kadar canlı olduğuna bağlıdır.

Tazı gibi ırkların vücut yağları düşüktür, bu nedenle çok hareketli veya yüzmeye meyilli değildirler. Bulldoglar ve Puglar gibi diğer ırklar, onları suda çok ağır yapan ekstra geniş, çevresi geniş sandıklara sahiptir. Ek olarak, Yorkshire Teriyerleri veya Shih Tzus gibi ekstra küçük köpek ırkları genellikle güçlü yüzücüler olarak başlar, ancak kolayca yorulurlar.

Köpek yüzdürme cihazına girin! Outward Hound'un ön şamandıralı ve kurtarma kulplu köpek can yelekleri, en huysuz simmerlerin bile suda güvende kalmasına yardımcı olur.

2. En iyi köpek yüzücüleri bile yorulur

Perdeli ayakları olan Portekiz Su Köpeği veya güçlü bir yüzücü olarak yetiştirilen Labrador Retriever gibi bazı köpek ırkları su ve su sporları için daha uygundur.

Ama kabul edelim, çoğu köpek ne zaman ara vereceğini bilmiyor. En iyi köpek yüzücüler bile suda kolayca yorulabilir ve destekleyici göbek kayışları olan bir köpek can yeleği giymedikleri takdirde çabucak belaya girebilirler.

Köpeğiniz güçlü bir yüzücüyse, Standley Sport Deneyimli Yüzücü Köpek Can Yeleği sadece bilettir. Ayarlanabilir kayışlara sahip açık tasarımı, suda çok çeşitli hareket ve üst yüzdürme destekli performans için mükemmeldir. Bir koşum gibi, aynı zamanda bir tasma ataşmanına takmak için ağır hizmet tipi bir D halkasına ve çeşitli kolan boyutlarına uyum sağlamak için ayarlanabilir bir göğüs kayışına sahiptir.

3. Kazalar olur

Kazalar ve acil durumlar her an olabilir ve özellikle derin su söz konusu olduğunda tehlikelidir. Neyse ki, güvenli bir uyum için boyun kapatma bağlantılarına sahip HEP21 köpek can yeleği gibi yüksek kaliteli bir can yeleği, köpeğinizin kafasını suda tutacaktır. Yavru köpeğiniz ister kıyıya tekme atıyor isterse de patileri bir teknede olsun, güvenilir bir can simidi, en kötü durumda bile yavrularınızı koruyacaktır.

4. Suda görünmeyen tehlikeler olabilir

Köpeğinizin yüzmeye gitmesi güvenli görünse de suda görünmeyen tehlikeler olabilir. Yüzme havuzları nispeten güvenli olsa da göller, köpeğinizin kapabileceği dallar ve yapraklar gibi su altı kalıntıları içerebilir. Ayrıca, bir dere veya nehirde akıntıya karşı yüzmek hızla bitkinliğe neden olabilir. Köpeğiniz okyanusta yüzüyorsa, güçlü akıntılar onun denize itilmesine neden olabilir.

Tüm bu durumlarda, bir can yeleği köpeğinizin kafasını suyun üstünde tutabilir ve potansiyel olarak hayatlarını kurtarabilir.

5. Köpeğinizi suda daha kolay tespit edin.

Bazı köpekler her zaman yanınızda dururken, diğerleri kendi başlarına dışarı çıkmayı sever. Bu, suda yüzerken onların izini kaybedebileceğiniz anlamına gelir.

Bazı köpekler yüzerken düşük bir profile sahiptir, suda köpeğinizi gözden kaçırmak kolaydır. Ancak yansıtıcı şeritleri olan renkli bir can yeleği giyiyorlarsa olmaz! (Not: Yeni renkleri piyasaya sürdük! Artık mavi, kamuflaj, kırmızı, sarı ve pembe renkleri mevcut.)

En iyi köpek can yeleklerinin parlak renklerde olmasının çok iyi bir nedeni var; köpeğinizin yerini uzaktan bile hızlı bir şekilde bulmanızı sağlarlar. Bir kaza olursa ve köpeğiniz suya düşerse veya güçlü akıntılar tarafından sürüklenirse, onu kolayca fark edebilmeniz için yansıtıcı süslemeli bir şamandıra giydiğinden memnun olacaksınız.

6. Can yelekleri kullanışlı kulplara sahiptir

Köpek can yelekleri, burada gösterildiği gibi köpeğinizi güvenli bir yere çekmeyi çok daha kolay hale getiren bir tutma koluyla donatılmıştır. Yüzerken köpeğinize yardımcı olmak için harikadır ve başı belaya girerse gerçek bir cankurtaran olabilir.
Bir teknedeyseniz ve köpeğiniz denize düşerse, kolu tutun ve onu güvenli bir yere getirene kadar tekneye yakın tutun.

7. Köpek can yeleği ile yüzme dersleri daha kolay

Can yeleği, yüzmeye yeni başlayan köpeklerin özgüvenini artırabilir ve suda daha çok eğlenmelerine yardımcı olabilir. HEP21  köpek can yelekleri, köpeğinize yüzmeyi öğretmek için harika yüzdürme araçlarıdır.

Köpekler, suda emin olmadıklarında yüzmek için genellikle sadece ön bacaklarını kullanırlar ve bu da kolayca yorulmalarına neden olur. Can yelekleri, köpeklerin suyun yüzeyinde yüzer halde kalmasına yardımcı olur ve yüzerken dört ayağının da kullanılmasını teşvik eder.

8. Aklınızda soru işareti kalmaması

Suda bir gün tüm aile için eğlenceli olmalı, ancak köpeğinizin güvenliği konusunda endişeleniyorsanız, dinlenmek ve rahatlamak zor!

Köpeğinize can yeleği takmak, yüzerken başı belaya girse bile suyun üzerinde kalacağı konusunda size huzur verecektir. Köpek can yeleğinin üst tutamakları, yavrularınızın hayatını kurtarabilir . Tüylü aile üyenizin suda eğlenmesinin güvenli olduğunu bilmek harika bir duygu.

9. Köpekler can yeleklerinin içinde gerçekten sevimli görünüyor

Moda fonksiyonla buluşuyor. Bunu inkar etmek mümkün değil: Yırtılmaz köpek can yelekleri son moda ifadesidir. Ve can yeleği giyen bir köpek, dünyanın ihtiyacı olan saf, sağlıklı bir sevimliliktir.

Yırtılmaz kumaş, yüksek görünürlüklü renkler, yansıtıcı şeritler, ayarlanabilir  tokalar ve tutma kollarına sahip köpek can yelekleri, yavrularınızı suda güvende tutmak için tasarlanmıştır